Menu

Zastal 410d w skali 1:45 – relacja z budowy cz.1

25 lutego 2017 - Relacja z budowy

Panie kochany, czego oni tam nie mają!

Jakoś tak się złożyło, że najczęściej odwiedzaną stroną w naszym serwisie jest POBIERALNIA. Zaglądnąłem tam i ja (Tamiya ?) – oj sporo tam modeli. Znalazłem modelik w sam raz dla siebie na tzw. produkcję równoległą. Wybór padł na lokomotywę przetokową 410d produkcji Zastalu. Model został zaprojektowany przez naszego Mistrza Adama, a przeze mnie pomniejszony do mojej ukochanej skali 1:45.

Po mojemu, choć nie bardzo

Model jest dość fajnie rozdetalowany, zatem imć projektant nie pozostawił mi wiele pola do popisu. Rzecz jasna modelik będzie pomalowany i będzie nosił ślady eksploatacji, jednak nie przewiduję wielu dodatkowych części. Uplastycznię nieco grill chłodnicy, i pewnie nieco wnętrze.

do rzeczy!

Ostoja modelu jest bardzo solidnie zaprojektowana. Części montowane są na wpusty co gwarantuje ich poprawne położenie, jednak przy przeskalowaniu musiałem pamiętać o zmianie grubości podklejki. Sporo zabawy jest ze schodkami – tu postanowiłem zastosować imitację blachy ryflowanej.

Grill chłodnicy będzie miał siatkę, a pod nią żaluzje – taki układ widać na fotkach rzeczywistego pojazdu. Dlatego też musiałem dokonać kilku przeróbek w tej części modelu.

Układ napędowy tej lokomotywy jest podobny do rozwiązań z SM 02 i SM 03, mianowicie moment obrotowy silnika jest przekazywany na wał ślepy (z dodatkową przeciwwagą), a z niego poprzez wiązary na obie osie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange