Menu

Autorzy

Viking_BB (Marcin)

Mój modelarski życiorys jest chyba dość zwyczajny. Zacząłem sklejać kartony jako nastolatek – na przełomie lat ’80 i ’90. Były to głównie wycinanki Małego Modelarza. Nie miałem wtedy sprecyzowanych zapatrywań ani na tematykę, ani też na skalę modeli. Kleiłem to, co akurat było dostępne w kiosku. Potem nastąpiła dwudziestoletnia przerwa w modelarstwie (życie aktywnego młodego mężczyzny nie sprzyja takiemu hobby jak modelarstwo). Niecałe dwa lata temu pięć lat temu (końcem 2013 roku) postanowiłem wrócić do starej pasji. Wybrałem kolej, bo zawsze podobały mi się i prawdziwe pociągi i ich modele, zwłaszcza te jeżdżące – kupione w Składnicy Harcerskiej, a wyprodukowane w DDR przez firmę PIKO.

Prywatnie: jestem szczęśliwym mężem jednej żony, tatą 2 córek, przyjacielem jednego kota i mieszkańcem stolicy Podbeskidzia. Na moją pasję nie mam tyle czasu, co koledzy o pokolenie starsi, atoli dzieci mam w podstawówce, tudzież czasu sporo poświęcam na inne działalności jak na przykład prowadzenie stron internetowych. Broni jednak nie składam, jeno lepię wieczorami moje małe pociągi!

Adam_Cook_Bomb

Witam Wszystkich w moim pierwszy wpisie.
Dziękuję na wstępie za zaproszenie mojej skromnej osoby do współtworzenia tej strony.
Na początek kilka słów o sobie.
Od urodzenia mieszkam w pięknym kolejowym miasteczku Nowe Skalmierzyce. Chociaż do dzisiaj pozostał jedynie niewielki fragment infrastruktury kolejowej, to jej ślady są widoczne wszędzie, od słupków bram zrobionych z szyn, przez płoty zrobione z desek po wagonach, aż po wściekle zielone wiatrołapy przed wejściem do domów – farba do malowania wagonów z tutejszych warsztatów.

Pociągi i wszystko co z nimi związane zawsze były w mim życiu obecne, a to przede wszystkim dzięki fantastycznej bocznicy kolejowej, gdzie składowano szyny i podkłady oficjalnie, a nieoficjalnie – najlepszy plac zabaw na świecie, a dzięki SOK-istom również szkoła przetrwania i ucieczki (nigdy mnie nie złapali 😉 )
Modelarstwo kartonowe zostało zaszczepione mi przez znajomego mojego ojca, który na początku podarował mi sklejony model, później dostałem kilka Małych Modelarzy i tak się zaczęło – trwa do dzisiaj.
I tak sobie kleję modele już ponad 25 lat, na początku wszystko co się dało kupić, ale ostatnio kolej jest na pierwszym miejscu na macie – również zacząłem pomału projektować modele kolejowe – w większości udostępnione za darmo w sieci.

Prywatnie: szczęśliwy mąż swojej żony i tata Ani i Kuby, a całość uzupełnia 13-letni pies (podobno york) i bliżej nieokreślona liczba rybek i ślimaków w akwarium.

Patryk K.

Patryk, nazywany również Rico, z racji pingwina na różnych forach modelarskich. Mieszkaniec jednej ze śląskich miejscowości ulokowanej między Katowicami, a Bielskiem. Młody (na razie), spokojny, opanowany, cierpliwy. Przede wszystkim szkutnik, a poza żaglowcami – kolejarz. Ponadto zauroczony polską wsią.

Zdzisław

Dziękuję za za proszenie do Kartonowej Kolei. Swój modelarski życiorys zacząłem podobnie jak inni – od „Małego Modelarza”. A było to chyba dość dawno… Sklejałem różne modele z przewagą kartonowych. W ostatnich latach sklejam w większości modele kolejowe. Inspiracją są dla mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to mieszkałem obok dużej stacji węzłowej w Pyskowicach na Górnym Śląsku. Parowozy wyglądały wtedy inaczej niż dziś – pordzewiałe, zdekompletowane resztki w skansenach i na „pomnikach”. Wtedy porządnie jeszcze dymiły i były wyczyszczone i błyszczące „tłustą oliwą”, zadbane przez rywalizujące ze sobą drużyny maszynistów. Swoje modele kolejowe zacząłem budować w skali H0 (1:87) z myślą, że będę miał co ustawić na dioramach, które planowałem wykonać. Aktualnie buduję już większe modele parowozów w skali 1:45. Przyznam, że na swej półce mam już zakupione do wykonania dwa duże modele parowozów w skali 1:25. Tak więc podążam ścieżką rozwoju – „od najmniejszych modeli do największych”.

Hubert

Koneser budowania modeli dziwolągów wszelkiej maści, bez ograniczeń tematycznych. Preferuje standard z subtelną nutą waloryzacji. Mieszkaniec Wrocławia, rocznik ’92, bosman żeglugi śródlądowej. Jak ktoś chętny zbić piankę we Wro, można śmiało uderzać!

Zaproszenie do współpracy

Jeżeli sklejasz kartonowe kolejki, i chciałbyś współuczestniczyć w tworzeniu tej strony – skontaktuj się ze mną! 🙂

marcin (małpka) jakubcowie (kropka) pl

Secured By miniOrange