Menu

Autorzy

Viking_BB (Marcin)

Mój modelarski życiorys jest chyba dość zwyczajny. Zacząłem sklejać kartony jako nastolatek – na przełomie lat ’80 i ’90. Były to głównie wycinanki Małego Modelarza. Nie miałem wtedy sprecyzowanych zapatrywań ani na tematykę, ani też na skalę modeli. Kleiłem to, co akurat było dostępne w kiosku. Potem nastąpiła dwudziestoletnia przerwa w modelarstwie (życie aktywnego młodego mężczyzny nie sprzyja takiemu hobby jak modelarstwo). Niecałe dwa lata temu (końcem 2013 roku) postanowiłem wrócić do starej pasji. Wybrałem kolej, bo zawsze podobały mi się i prawdziwe pociągi i ich modele, zwłaszcza te jeżdżące – kupione w Składnicy Harcerskiej, a wyprodukowane w DDR przez firmę PIKO.

Prywatnie: jestem szczęśliwym mężem jednej żony, tatą 2 córek, przyjacielem jednego kota i mieszkańcem stolicy Podbeskidzia. Na moją pasję nie mam tyle czasu, co koledzy o pokolenie starsi, atoli dzieci mam w podstawówce, tudzież czasu sporo poświęcam na inne działalności jak na przykład prowadzenie stron internetowych. Broni jednak nie składam, jeno lepię wieczorami moje małe pociągi!

Adam_Cook_Bomb

Witam Wszystkich w moim pierwszy wpisie.
Dziękuję na wstępie za zaproszenie mojej skromnej osoby do współtworzenia tej strony.
Na początek kilka słów o sobie.
Od urodzenia mieszkam w pięknym kolejowym miasteczku Nowe Skalmierzyce. Chociaż do dzisiaj pozostał jedynie niewielki fragment infrastruktury kolejowej, to jej ślady są widoczne wszędzie, od słupków bram zrobionych z szyn, przez płoty zrobione z desek po wagonach, aż po wściekle zielone wiatrołapy przed wejściem do domów – farba do malowania wagonów z tutejszych warsztatów.

Pociągi i wszystko co z nimi związane zawsze były w mim życiu obecne, a to przede wszystkim dzięki fantastycznej bocznicy kolejowej, gdzie składowano szyny i podkłady oficjalnie, a nieoficjalnie – najlepszy plac zabaw na świecie, a dzięki SOK-istom również szkoła przetrwania i ucieczki (nigdy mnie nie złapali 😉 )
Modelarstwo kartonowe zostało zaszczepione mi przez znajomego mojego ojca, który na początku podarował mi sklejony model, później dostałem kilka Małych Modelarzy i tak się zaczęło – trwa do dzisiaj.
I tak sobie kleję modele już ponad 25 lat, na początku wszystko co się dało kupić, ale ostatnio kolej jest na pierwszym miejscu na macie – również zacząłem pomału projektować modele kolejowe – w większości udostępnione za darmo w sieci.

Prywatnie: szczęśliwy mąż swojej żony i tata Ani i Kuby, a całość uzupełnia 13-letni pies (podobno york) i bliżej nieokreślona liczba rybek i ślimaków w akwarium.

Patryk K.

Patryk, nazywany również Rico, z racji pingwina na różnych forach modelarskich. Mieszkaniec jednej ze śląskich miejscowości ulokowanej między Katowicami, a Bielskiem. Młody (na razie), spokojny, opanowany, cierpliwy. Przede wszystkim szkutnik, a poza żaglowcami – kolejarz. Ponadto zauroczony polską wsią.

Zaproszenie do współpracy

Jeżeli sklejasz kartonowe kolejki, i chciałbyś współuczestniczyć w tworzeniu tej strony – skontaktuj się ze mną! 🙂

marcin (małpka) jakubcowie (kropka) pl

Secured By miniOrange