Menu

Rumun na dioramce Piotra – relacja Piotra

23 czerwca 2019 - Relacja z budowy

Witam w relacji konkursowej z budowy modelu lokomotywy Lxd2. Jest to moja trzecia relacja konkursowa. Myślałem sporo nad lokomotywą którą mogę skleić. Pomyślałem że warto mieć również coś na wąski tor, dlatego wybrałem lokomotywę Lxd2 zwaną potocznie “Rumunem” lub “Faurem”.

W czasie gdy wycinałem model wpadłem na pomysł umieszczenia go na dioramie, dokończyłem wycinanie części i dołożyłem je na bok, zaczynając pracę nad dioramą.

Trawę na dioramie posadziłem sposobem opisanym w poradniku modelarza Tadeusza Dąbrowskiego “Kartonowa Kolej” z wykorzystaniem plastikowej butelki.

Oczywiście były drobne problemy, ale szybko sobie z nimi poradziłem i pozostawiłem dioramkę do wyschnięcia, a w międzyczasie zabrałem się za sklejania lokomotywy.

Model był naprawdę o wiele prostszy niż się na początku wydawał, przez co mogę go polecić każdej osobie która trochę modeli w życiu już skleiła w ramach relaksu, ale i tym, którzy dopiero przygodę z modelarstwem zaczynają.

Gdy skończyłem kleić lokomotywę i postawiłem ją na dioramce i wydawało mi się, że kiepsko to wygląda bez żadnego wagonu, dlatego przysiadłem jeszcze na około godzinkę i skleiłem model węglarki wąskotorowej, która moim zdaniem pięknie się wkomponowała w całą dioramę.

Polecam wszystkim modelarstwo jako świetną i przyjemną formę spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim daję to niesamowitą satysfakcję, że zrobiło się coś samemu.

Galeria modelu

Jedna myśl nt. „Rumun na dioramce Piotra – relacja Piotra

Tomasz

Ładnie zrobione. Wagon do pobrania? Moze jeszcze wagon osobowy jak nad morzem w składach turystycznych?
Dobra promocja modelarstwa, jeszcze jakby taki model byłby czasem dodatkiem do biletu kolejki turystycznej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange