Menu

Parowóz dla najmłodszych – projekt własny

26 maja 2015 - Darmowy model, Galeria modelu

Ostatnio nie miałem czasu na zabawę w projektowanie modeli kolejowych, więc jak tylko pojawiła się okazja postanowiłem coś “zmajstrować”.

Niestety czasowo nie mogłem sobie pozwolić na żaden duży projekt, zatem na warsztat wziąłem prosty model parowozu dla najmłodszych. I od razu zagwozdka: jaki parowóz? Po przejrzeniu zdjęć i planów jakie posiadam, żaden nie był godny uwagi, i  już miałem odłożyć projekt na półkę, gdy spojrzałem na logo Naszej strony. Cała sylwetka tej lokomotywki pochodzi właśnie z logo zaprojektowanego przez Marcina.

W zasadzie, w może 2 godzinki powstał banalnie prosty model, w skali około 1:45, w moich ulubionych barwach, czyli ostoja czerwona, czarny kocioł i skrzynie wodne, do tego zielona budka wraz ze skrzynią węglową. Model, mimo swoich uproszczeń, po złożeniu daje bardzo fajny efekt. Mam nadzieję, że się młodym adeptom modelarstwa spodoba – i to nie tylko przy okazji Dnia Dziecka.

Model do pobrania znajduje się tutaj.

Miłej zabawy 🙂

WP_20150525_010 WP_20150525_008 WP_20150525_006 WP_20150525_004 WP_20150525_001

2 myśli nt. „Parowóz dla najmłodszych – projekt własny

Viking_BB

My już mamy wydrukowany! Sklei się prawdopodobnie w ten weekend. Mamy zamiar zaprezentować go na Warsztatach Modelarskich w czerwcu. 🙂

Odpowiedz
  • Pingback: Mikołajek, czyli ciuchcia dla dzieciaków z Świątecznych klimatach. - Kartonowa kolej

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Udowodnij, że nie jesteś robotem *

    Secured By miniOrange