Menu

Nowy wygląd starego parowoziku, czyli LAS 47 z Ostrowa Wielkopolskiego

15 sierpnia 2016 - Ciekawostki, Opis taboru

Jak tylko zobaczyłem wpis na FB wpis Kolegów z Klubu Miłośników Kolei w Ostrowie Wielkopolskim o odmalowaniu stojącego w ostrowskim parku parowozu wąskotorowego Las, postanowiłem w trybie pilno-natychmiastowym wraz z całą familią pojechać i obejrzeć efekt końcowy.

Już z daleka spomiędzy drzew widać było prześwitująca piękna kolejową zieleń okraszoną czerwonymi dodatkami. To co zobaczyłem z bliska – piękna sprawa. Wszystko czyściutkie, równiutkie – pachnące farbą. Na bokach skrzyń wodnych oraz na części kotła dodano nowe blachy – bardzo fajnie to teraz wygląda.

Oczywiście musiał się znaleźć jakiś ……… (wstawić dowolny nawet niecenzuralny wyraz) który już dwa !!! dni po odmalowaniu musiał zerwać kawałek nowej otuliny na kotle. Szczęście w nieszczęściu nie rzuca się to aż tak w oko.

Fakt, że odmalowanie tego samowarka to był dobry pomysł, potwierdza gromada dzieciaków biegająca wokół, po i wewnątrz ciuchci – każde z uśmiechem na twarzy. Spotkałem tam małżeństwo, które przyjechało z dziećmi aż z Kalisza obejrzeć parowozik.

Bardzo się cieszę, że są tak pozytywnie zakręceni  ludzie, jak ekipa z KMK (którzy są współwłaścicielami parowozu wraz ze SITK Ostrów WLKP), którzy mimo wszystko potrafią i chcą pamiętać o Kolei i tę pamięć nie tylko pielęgnować, ale i zaszczepiać u innych.

BRAWO !!!

Teraz trochę zdjęć.

Tutaj moje dzieciaki:

Tak LAS wyglądał wcześniej:

A tak wygląda teraz:

 

3 myśli nt. „Nowy wygląd starego parowoziku, czyli LAS 47 z Ostrowa Wielkopolskiego

Arturo

Czarny fajniejszy 😛

Odpowiedz
    Viking_BB

    Kolor to już kwestia gustu, najważniejsze, że ktoś się o niego zatroszzył:)

    Odpowiedz
Adam

Ja tam wolę jak jest z zielonym 🙂
Na prawdę fajnie to teraz wygląda.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange