Menu

Imprezowa jesień 2019

22 października 2019 - Impreza kolejowa, Imprezy modelarskie, Inne

Oj, sporo się ostatnio działo, i nie było czasu ani sił, żeby opisać każdą imprezę z osobna, zatem podaję skrótową “teleekspresową” relację.

Jaworzno

Konkurs w Jaworznie odbył się w pierwszy weekend września. To impreza obejmująca formułą modele kartonowe i plastikowe. W tym roku poza konkursem można było posłuchać wykładu na temat modulacji koloru na modelach.

Przeciszów

Przeciszów to mekka kartoniarzy z całej Polski i okolic. Niewielka wioska mieści imprezę o największej renomie. Byłem, widziałem, wystartowałem po raz pierwszy w życiu. Bogowie popatrzyli na mnie łaskawie oczami sędziów i przywiozłem z Przeciszowa dwa dyplomy za modele w klasach: “Pojazdy szynowe waloryzowane” oraz “Modele budowane od podstaw”. Jak co roku, wesoła i przyjazna atmosfera na sali i poza salą, a na stołach modele na niebotycznym poziomie. Kolei było sporo, choć większość w 1:25.

Bielsko-Biała

To akurat impreza, którą od początku organizuję z kolegami z Bielskiej Strefy Modelarskiej. W tym roku konkurs odbywał się na hali sportowej. Chętnych do udziału było tylu, że stoły ledwo pomieściły dwa tysiące modeli. Niechcący wyszła nam największa impreza modelarska w Polsce 🙂

Foto: KS-Modelismo Aviación Hobby

Dla mnie największym sukcesem tejże wystawy była możliwość zgromadzenia w jednym miejscu większości ekipy Kartonowej Kolei. Wielkie dzięki dla Adama, Irka, Huberta i Patryka, że uadło im się przyjechać. Zdzicho R. i Zdzicho K. pracowali w tym czasie w Gliwicach. Adam i Patryk wzięli udział w konkursie i zdobyli laury w klasach, a także drapnęli nagrody specjalne. Swój udział w imprezie odnotował także Jurek Ziobrowski, który niebawem stanie się pełnoprawnym członkiem ekipy, tylko muszę mu ustalić wysokość wpisowego 😉

Adam odbiera nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Bielska-Białej 🙂 Foto: KS-Modelismo Aviación Hobby

Gliwice

Tu nasza załoga w osobach Zdzichów dwóch kleiła modele podczas wystawy makiety modułowej. Osobna relacja TUTAJ.

Ruda Śląska

Ruda to dla mnie punkt obowiązkowy na konkursowej mapie Polski. To pierwszy konkurs, w jakim wystartowałem w charakterze zawodnika, a nie tylko obserwatora 3 lata temu, a na imprezie byłem po raz czwarty.

Warszawa

Ojciec Założyciel po raz kolejny prowadził warsztaty z modelarstwa kartonowego podczas wystawy makiety modułowej w Stacji Muzeum. Bardzo sobie cenię pracę dla Muzeum – tam zawsze jest świetna atmosfera i tłumy zwiedzających małolatów (a i dużolatów także), którym oczy wręcz świecą się do sklejania modeli.

I na koniec…

Wystawialiśmy tej jesieni na widok publiczny sklejony testowo krańcowy człon Bipy, dając do zrozumienia chętnym na jej sklejenie, że to będzie kawał modelu. Model jest już dostępny w sprzedaży na stronie ANSWERA.

Wręczyliśmy też nasze nagrody specjalne “Mam pociąg do tego modelu” na imprezach w Bielsku i Rudzie Śląskiej. W przyszłym roku naszą nagrodę chcielibyśmy wręczyć na konkursach w Rudzie (to już tradycja) oraz co najmniej trzech innych – damy znać wcześniej kiedy i gdzie.

4 myśli nt. „Imprezowa jesień 2019

Kuba

Oj działo się, działo. Poza Gliwicami udało mi się zaliczyć wszystkie pozostałe imprezy; niestety w tym roku tylko jako zwiedzający. Obiecuję poprawę za rok 😉 Cieszę się, że mogłem spotkać Kolegów z Kartonowej Kolei i zamienić słówko 🙂 Bipa robi wrażenie. Aż nie wyobrażam sobie pełnego, sklejonego składu. Coś wspaniałego 🙂

Odpowiedz
  Viking_BB

  My też dziękujemy za wsparcie, pogaduchy, podśmiechujki itd. Do zobaczenia na kolejnej imprezie 🙂

  Odpowiedz
Magdalena

Witam Dziękuję za otrzymany model na wynos Dopiero dziś udało nam się go skleić Zgodnie z umową chciałabym przesłać zdjęcia ale nie znalazłam adresu

Odpowiedz
  Viking_BB

  Proszę przesłać na konkurs(małpka)kartonowakolej(kropka)pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange