Menu

Galeria: lokomotywa Siemens 1:25

31 maja 2015 - Ciekawostki, Galeria modelu

Zacząłem prowadzić relację z budowy tej sympatycznej lokomotywy, ale tak mnie ta budowa pochłonęła, że już 4 wieczoru model był gotowy.

Niestety w ferworze walki z papierem nie robiłem zdjęć, ale mam nadzieję, że prezentacja gotowej lokomotywy to wynagrodzi.

Tak wygląda gotowy karaluszek:

Kilka szczegółów bogatego wnętrza:

Model nie jest trudny, jedyne z czym walczyłem to z drobnymi elementami hamulców i gięciem drutów na pantografy. Użyłem za twardego drutu, myślę że cyna byłaby lepsza, chociaż jest podatna na późniejsze uszkodzenia.

Co do samego pomysłu na ten projekt, to wziął się on z jedynego znanego mi zdjęcia tej konstrukcji. Sam zacząłem szperać za informacjami o niej, ale niestety nic nie znalazłem, ale urzeczony kompaktowym wyglądem tego elektrowozu postanowiłem go zaprojektować. Miałem wielka frajdę, gdy szukałem w podobnych lokomotywach elementów, które mogły być tu zainstalowane – w zasadzie projektowałem od podstaw. Chciałem też, aby takie ciekawe konstrukcje jak ta, czy wydany wcześniej ciągnik akumulatorowy AEG, wyszły z cienia zapomnienia i stały się znane zarówno miłośnikom kolei jak i modelarzom. Do tego niezbyt trudne do sklejenia modele przyjazne młodym adeptom tej sztuki są świetnym – w moim mniemaniu – sposobem na propagowanie moich dwóch ulubionych pasji.

Jak wyszło, oceńcie sami.

Lokomotywa za niedługi czas będzie wydana.

Jedna myśl nt. „Galeria: lokomotywa Siemens 1:25

Viking_BB

Obłędny jest ten odkurzaczyk 🙂 Kusi, żeby go zrobić w tzw. międzyczasie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange