Menu

Wellblechbude czyli zróbmy sobie szopkę.

12 września 2018 - Ciekawostki, Darmowy model, Galeria modelu

Jakiś tydzień temu łatwiąc jedną ze swoich około-wędkarskich spraw, na jednym z podwórzy w Nowych Skalmierzycach znalazłem taką oto szopkę. Co dziwne, mieszkam tam prawie 40 lat, mijałem to miejsce setki razy i dopiero teraz dostrzegłem że takie oto cudo sobie stoi pośród domków pokolejowych.

Dzięki wiedzy Naszych czytaczy na FB, okazało się, że jest to Wellblechbude – typowa pomocnicza budowla kolejowa z blachy falistej.

Ponieważ i temat ciekawy i kolejowy i jak najbardziej w moich klimatach, to w jeden wieczór powstał projekt, w drugi model, no i mamy kartonowy model Wellblechbude w skali 1:45.

Sama wycinanka jest bardzo prosta i zajmuje 3 strony A4 i należy ją wydrukować na kartkach z bloku technicznego. Składa się z kilkunastu części, ale jest możliwość lekkiego uplastycznienia całości. Nie “malowałem” ścian jednolitym kolorem, tylko wykorzystałem do całego modelu tekstury, dzięki czemu prezentuje się bardzo ciekawie, mimo niewielkich rozmiarów.

Model w ostatecznej wersji ma poprawione błędy wychwycone w czasie klejenia i wprowadziłem kilka poprawek.

Wellblechbude jest dostępna za darmo w Naszej pobieralni po tym linkiem KLIK.

Adam

 

 

 

2 myśli nt. „Wellblechbude czyli zróbmy sobie szopkę.

Tomasz

A dało by sie dogadać z http://pkprepo.net/strona-glowna/ i zrobić ten model w wersji od 1:25 do 1:220? I jak z efektem blachy falistej?

Odpowiedz
    Viking_BB

    Myślę, że Adaś dałby radę przeskalować nieco w jedna i w drugą stronę, nawet bez dogadywania z PKP-repo. Blachę falistą można spróbować zrobić we własnym zakresie np kształtując karton na wykałaczkach, czy patyczkach do szaszłyków. układasz kilka obok siebie w równych odstępach, kładziesz na nie karton, a potem przyciskasz drugą warstwą patyczków tak, aby trafiły pomiędzy te spodnie i dociskasz np książką w twardej oprawce… myślę, że dasz sobie radę 🙂
    Pozdrawiam – Viking

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange