Menu

Wagon piętrowy Bipa – model testowy 1:25 – cz. 1 relacji

22 listopada 2018 - Relacja z budowy

Witam brać modelarską.

Dzięki zaproszeniu kolegi Marcina mogłem dołączyć do waszego grona. Na imię dali mi Irek od pierwszego dnia życia, i też od tego dnia kleję modele. Pewnie nie wierzycie, ale tak jest 😉 A teraz pozwolę sobie pokazać co aktualnie sklejam.

Od jakiegoś czasu kleję model zaprojektowany przez p. Dariusza Wandtke, i przedstawiający model wagonu piętrowego Bipa. Jest to model testowy prosto spod pióra autora i został opracowany w skali 1:25. Projekt zawiera 160 arkuszy A3 razem z rysunkami montażowymi. Model będzie się składał z dwóch członów skrajnych i dwóch środkowych, po sklejeniu osiągając długość 3,5 m.

Zapraszam do oglądania paru zdjęć z budowy

Wózek Jakobsa
Ostoja

6 myśli nt. „Wagon piętrowy Bipa – model testowy 1:25 – cz. 1 relacji

Ryszard

To jest jak do tej pory największy projekt modelu szynowe go. Czekam na jego wydanie. Mają być lasery do niego. Relację będę śledził.

Odpowiedz
  Ryszard

  Widać, że model malujesz. Zapewne etapami ponieważ po całkowitym zmontowaniu wózka nie można by precyzyjnie tego dokonać. Czyli na końcu potrzebna będzie kalkomania. Kiepska jakość fotek nie pozwala ocenić jakości malowania. Wstrzymam się więc z konstruktywną krytyką.

  Odpowiedz
Darek Wandtke

Jak na razie idzie doskonale, kleimy we dwóch, Irek trochę mnie wyprzedza 😀

Odpowiedz
  Ryszard

  Interesuje mnie czy wagon po sklejeniu będzie dzielony na człony, chociażby na połowę. Jest to bardzo istotne dla tych, którzy zechcą pokazywać go na Festiwalach Modelarskich. 2x po ok 1,7m załaduje do auta po rozłożeniu siedzień. Jeżeli nie będzie takiej możliwości to wątpię czy spotka się ten piękny i ciekawy model wagonu na jakiejkolwiek wystawie. Chyba że w klubie, w którym jest budowany. Czekam na dalsze relacje.

  Odpowiedz
   irek

   Witam ,cieszę się że temat się podoba ,człony będą jako osobne i niebawem będą nowe zdjęcia z budowy .Pozdrawiam

   Odpowiedz
kat666

kiedy nowe zdjęcia 😀

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange