Menu

TKt 48 w skali 1:87 wydawnictwa WAK

8 lutego 2015 - Galeria modelu, Opis taboru

W modelarstwo mogą się bawić wszyscy którzy potrafią utrzymać w ręku nożyczki 😉 Przykładem jest moja córka Olivka (na dzień dzisiejszy 10-letnia). Ostatnio skleiła wydany przez wydawnictwo WAK model polskiego parowozu TKt 48, a zaprojektowany przez naszego Adama! Model przeznaczony jest dla bardzo początkujących modelarzy z racji mocnego uproszczenia, jednak jest opracowany z należytą dokładnością i precyzją. Co więcej, mamy do wyboru różne warianty kolorystyczne tej lokomotywy. Co prawda wycinanka zawiera także modele wagoników towarowych, ale na nie przyjdzie czas później.

Model składa się z kilku świetnie spasowanych brył, i jedynym surowym miejscem był spód lokomotywy, ale został pomalowany na czerwono (polskie parowozy miały czerwone ostoje). Mojej córce sklejenie modelu zajęło 3 wieczory, ale równolegle tańczyła, kłóciła się zawzięcie z młodszą siostrą czy lepsze jest “monsterhaj” czy “everafterhaj” i robiła 1000 innych rzeczy. W zasadzie do wykonania modelu wystarczą nożyczki i klej, ale Olivia stara się korzystać z bardziej “profesjonalnych” narzędzi i dzielnie kroiła karton nożykiem na macie.

Parowóz TKt 48

Tekatka - foto

Foto: TKt 48 z Wikipedii

To dość popularny, produkowany w latach pięćdziesiatych XX wieku, lekki towarowy tendrzak (to taki, który zamiast w przyczepce – wozi wodę i węgiel we własnych skrzyniach). Zastąpił na szlakach PKP wysłużone, przedwojenne OKl 27. Świetnie wpisywał się w ciasne łuki dlatego często prowadził lekkie pociągi towarowe na górskich trasach. Koniec żywotności tej serii przypada na lata ’80.
Tu możesz przeczytać więcej o “Tekatce”.

Galeria modelu

Wymiary modelu:

Długość: 16,5 cm
Wysokość: 5 cm
Szerokość: 3,6 cm

2 myśli nt. „TKt 48 w skali 1:87 wydawnictwa WAK

Adam

Bardzo się cieszę że Twoja córka zmontowała mój model. W założeniu był zaprojektowany właśnie dla takich “świeżych” modelarzy. Wyszedł prze-kozacko 🙂 Czekam na rozbudowę taboru.

Odpowiedz
Viking_BB

Olivka dziekuje za pochwałę. Wagony będziemy sklejać w najbliższej przyszłosci.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange