Menu

Spotkania modelarskie cz. 2

11 października 2015 - Imprezy modelarskie, Inne

W ten weekend znów mieliśmy okazję zrobić “Weekendowe spotkanie modelarskie”. Tym razem, motywem przewodnim spotkania było projektowanie i klejenie testowe nowych modeli przeznaczonych do Pobieralni naszego serwisu.

Patryk z zawzięciem kleił testowo parowóz Os 24, wychwytując niedociągnięcia i niedopatrzenia. Ja próbowałem okiełznać nową idę budowy pudła modelu lokomotywy EP 09. Jako, że mają to być modele dla początkujących modelarzy, staram się je zaprojektować tak, aby uniknąć “skomplikowanych patentów”, ale też by modele w miarę wiernie oddawały sylwetki pojazdów. Wciąż warczę sam na siebie z surowością “mistrza Shin-Fu”: Nie zapędzaj się, to ma być prosty model!

Testowy Os 24

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po naniesieniu poprawek, udostępnię modelik w Pobieralni. To pierwszy model z planowanej serii Moja Pierwsza Kolejka. Wszystkie modele będą w skali S czyli 1:64. Nie jest to może popularna skala, ale wybrana została z rozmysłem. H0 jest zbyt drobna jak na początek. modele w skali 0 zajmują sporo miejsca na arkuszach. “Eska” wydaje się akuratnia. Modele są uproszczone, ale trudniejsze od “Adasia”. Z planowanej serii, większość pojazdów nigdy nie była wydana w postaci wycinanek (w zamyśle jest kilka lokomotyw, kilka wagonów i jakieś “dziwadło”).

Mieliśmy też okazję zajrzeć w sobotni wieczór do bielskiej Strefy Marzeń, gdzie odbywała się “Nocka modelarska”. Porozmawialiśmy sobie z modelarzami, i kto wie, kto wie… chyba zawiązała się kolejna kolejarsko-modelarska współpraca. Tu milknę nie chcąc zapeszyć. Pozdrawiamy modelarza Jarka i jego syna Michała (także modelarza) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange