Menu

Relacja z kolejowego Dnia Dziecka w Sosnowcu – 2019

10 czerwca 2019 - Galeria modelu, Impreza kolejowa

W dniu 2.06.2019 odbyła się w Sosnowcu na Dworcu Głównym impreza kolejowa z okazji Dnia Dziecka – o czym pragnie donieść Wasz kartonowy korespondent.

Było co oglądać. Na Peronie 1. zgromadzono w godzinach przedpołudniowych dość dużą kolekcję współczesnych pojazdów kolejowych. A były to lokomotywy spalinowe SM42 – klasyczna i odnowiona w Newagu, towarzyszyła im niemiecko-rosyjska “Ludmiła” BR232 w barwach CTL Logistic, a do tego elektrowozy InterCity EP09 w okazjonalnym malowaniu, zabytkowa “Czeszka” EP05-23, oraz cały pociąg osobowy Kolei Śląskich EZT “Elf” z Pesy. Tę okazałą kolekcję pojazdów szynowych zamykał pociąg ratowniczy PLK. Wasz korespondent tam był, wszystko to widział, a nawet zrobił kilka fotek, którymi chce się podzielić.

Prawie wszystkie pojazdy można było zwiedzać od wewnątrz. Udając więc dzieciaka udało mi się zwiedzić historyczny już elektrowóz EP05-23. Przeciskając się przez ciasne korytarzyki “maszynowni” zrobiłem kilka fotek, które przedstawiam poniżej. Mogą się przydać tym, którzy zechcą wykonać model tej lokomotywy z wnętrzem.

Autorowi tej korespondencji udało się kiedyś zbudować model opisywanej lokomotywy EP05 w skali H0. Postanowiłem przy okazji go tu zaprezentować.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników witryny “Kartonowa Kolej”. Wasz Zdzisław.

3 myśli nt. „Relacja z kolejowego Dnia Dziecka w Sosnowcu – 2019

Kuba

Również wylądowałem na tej imprezie i to zupełnie przez przypadek. Ale muszę przyznać, że w takie zakamarki “Czesia” nie było mi dane zajrzeć. Pięknie odrestaurowany egzemplarz.
A model – przecudowny. Widziałem już nie raz tą piękną miniaturkę na własne oczy na kilku konkursach. Gratulacje dla Pana Zdzisława 🙂

Odpowiedz
Darek

Te fotki nie nadają się na wykonanie wnętrza, wnetrze to nie tylok zegarki na pulpicie ale równierz sufit kabiny i jej podloga, ściany boczne, sciana tylnia. To samo tyczy się przedziału maszyn, aby odwzorowac poprawnie wnętrze poz fotek potrzebs ich z tysiC 😀

Odpowiedz
Zdzisław

Kolego Darku! Być może te fotki nie wystarczą dla Ciebie do zbudowania modelu. Ja napisałem “mogą być przydatne”.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange