Menu

Pancerny jamnik na szynach: Panzertriebwagen 16 – relacja z budowy cz. 3

2 maja 2016 - Relacja z budowy

Korzystając z uroków jesiennej pogody (wiem, że już maj, ale jesień zaczęła się w październiku, zimy nie było, pogoda pod psem – ero jesień nadal trwa) dłubałem sobie w podwoziu mojej WR 550. Koła oraz elementy układu hamulcowego zostały narysowane przeze mnie i wycięte w firmie Kotebi. Podwozie lokomotywy w zasadzie w całości malowane jest farbami firmy Vallejo. Poza bieżnią kół – tu mamy polerowany metalizer humbrol 27003 i rdzawym nalotem na klockach hamulcowych – to suchy pigment Kotebi.

PTWG16_kwie_00 PTWG16_kwie_01 PTWG16_kwie_02

Oczka do mocowania siatki maskującej, choć przyklejone klejem cyjanoakrylowym, są baaaaardzo delikatne. Po pomalowaniu bazowym kolorem pudła pojazdu kilka z tych oczek już odpadło pod naciskiem nieostrożnych paluchów i znikło gdzieś za biurkiem czy pod szafką. Trzeba było przykleić nowe 🙁 Nadwozie pojazdu pomalowałem kolorem “Dunkelgelb” używając farby Vallejo Air 71.025 – w ruch poszedł aerograf.

PTWG16_kwie_03 PTWG16_kwie_04 PTWG16_kwie_05

A poniżej mamy niemal kompletny człon środkowy pojazdu na kawałku toru. Na pierwszym zdjęciu widać że oczko odpadło temu wagonu 😉

PTWG16_kwie_06 PTWG16_kwie_07 PTWG16_kwie_08

2 myśli nt. „Pancerny jamnik na szynach: Panzertriebwagen 16 – relacja z budowy cz. 3

Adam

No i pięknie wychodzi.
Sam pojazd jest fajny (chociaż fajne przeznaczenie jego nie było), ale i model – nawet na Takim etapie tworzenia – wygląda kozacko.
Z lenistwa nie doczytałem, ale wagonik jakiś planujesz do zestawu?

Temu wagonu oczko odpadło było? 🙂

Odpowiedz
Viking_BB

Panzerjaegery były w wycinankach GPM i DeltaTe. Jednak te od T. Dąbrowskiego są za mało uszczegółowione, żeby powiększać 🙁 a GPM-owej wycinanki nie mam. Mój model będzie stał na bocznicy, a obsługa będzie ładować doń amunicję 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange