Menu

Pancerny jamnik na szynach: Panzertriebwagen 16 – relacja z budowy cz. 8

27 września 2016 - Relacja z budowy

Nie śpię, modelarzuję…

…tylko ostatnio nieco wolniej. Dzieciaki wróciły do szkoły, coraz więcej pracy przy organizacji 1. Międzynarodowego Przeglądu Modelarskiego, i na klejenie pozostaje nieco mniej czasu. Kleję równolegle Adolfika i dioramkę do Panzertriebwagen 16.

Diorama powstaje na przyciętej tablicy korkowej. Szyny już ułożone wg. sprawdzonej metody: podkłady z drewnianych listewek, szyny z kartonu, a na to wszystko zasmażka! Podsypka modelarska znaczy 🙂 Wszystko oczywiście pomalowane i powashowane. Na torach umieściłem kozioł oporowy sklejony uprzednio. To ma przedstawiać nieczęsto używaną bocznicę, więc starałem się, aby podkłady były wyschnięte i spłowiałe, a na główkach szyn pojawiła się rdza.

pt16_wrze-5 pt16_wrze-1 pt16_wrze-6

Pomalowałem także klamoty ekipy obsługującej pojazd: skrzynki na amunicję, drabinę, kowadło i skrzynkę narzędziową Wszystko było w tamiyowskim zestawie z ludzikami. Teraz pozostało posiać trawę i ewentualnie posadzić jakieś chaszcze w okolicach kozła oporowego.

pt16_wrze-3

Przymiarka modelu do torowiska

pt16_wrze-7 pt16_wrze-2 pt16_wrze-4

2 myśli nt. „Pancerny jamnik na szynach: Panzertriebwagen 16 – relacja z budowy cz. 8

Arturo

Fajne kolory podkładów. Masz Pan talent:)

Odpowiedz
    Viking_BB

    A, dziekuję za miłe słowo.

    Malowanie torów to trochę wyzwanie, bo drewniane podkłady nigdy nie są jednolite (nawet takie świeżo położone). Tym razem przyglądalem się starym bocznicom w okolicy. Wyszło mi, że sporo tam szarosci i spłowialych brązów (tych żółtych), a mniej mocnych brązów (tych czerwonych).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange