Menu

Oświęcim 2016 – relacja z imprezy.

3 kwietnia 2016 - Imprezy modelarskie

Korzystając z odrobiny wolnego czasu w sobotę wybrałem się do Oświęcimia, gdzie odbywał się coroczny konkurs modelarski. W sobotnie południe większość modeli była już wystawiona, choć zwiedzających jak na lekarstwo. Można za to było zobaczyć kilku “forumowych wyjadaczy” bacznie przyglądających się modelom.

Niestety kolejowych modeli było w tym roku jak na lekarstwo. Poza kilkoma modelami, które można by określić mianem modeli-weteranów, mogliśmy zobaczyć ciekawą i świetnie wykonaną dioramę w skali H0. Przedstawiała parowóz Ol-49 z wagonem osobowym i węglarkę na bocznicy w pobliżu budynku dworcowego. Szkoda, że diorama była osłonięta kloszem, bo ciężko zrobić zdjęcie takiemu obiektowi 🙁

Poza konkursem wystawiono też model Adlera z wagonami i Penydarrena, modele były całkowicie malowane i chyba dlatego nie zmieściły się w formule konkursu.

Poza kartonami można było zobaczyć makiety H0 klubu “Piętrusek”, sprzęty elektryczne rodem z epoki PRL, oraz budowę pulpitu sterowniczego lokomotywy elektrycznej.

Poniżej fotki modeli kolejowych, szersza fotorelacja autorstwa Patryka K. na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange