Menu

OKl 27 w skali 1:45

11 stycznia 2015 - Galeria modelu

Jako baza do wykonania modelu parowozu OKl 27 posłużyła wycinanka firmy Answer. Model wydany i wykonany jest w mojej ulubionej “zerówce” (skala 1:45). To mój drugi model, zatem pozwoliłem sobie dodać więcej “od siebie”. Zrobiłem nitowanie i wzbogaciłem wnętrze budki maszynisty o kilka elementów posiłkując się dostępnymi rysunkami technicznymi. Zrobiłem też własną wersję sprężarki powietrza. Przerobiłem układ hamulcowy. Model malowany jest emaliami, a tabliczki oraz godło są grawerowane laserem, reszta tabliczek to moja płaska produkcja. Wielu modelarzy zna tę wycinankę. Ma ona kilka błędów, ale można je łatwo skorygować czytając opisy budowy na forach modelarskich. W sumie sklejanie go było przyjemne i nie nastręczało wielkich trudności.

Wymiary modelu:

Długość: 27,5 cm
Wysokość: 10 cm
Szerokość: 7 cm

P.S.

Tu jest link do relacji kolegi ubottd z budowy tegoż parowozu.

A tutaj link do mojej relacji z budowy “Okaelki”

2 myśli nt. „OKl 27 w skali 1:45

Roman

Witam
Opis krótki lecz nie dokończony we właściwy sposób, otóż skoro piszesz o błędach w wydaniu wycinanki to je wyszczególnij. Zaglądają tu nie tylko doświadczeni modelarze ale również adepci modelarstwa, którzy rozpoczynają swoją przygodę w tej dziedzinie hobby.

Odpowiedz
    Viking_BB

    No, może i masz rację. Największym błędem tej wycinanki są źle umieszczone punkty środków kół tocznych. Generalnie osie Adamsa są tak kanciasto zaprojektowane. Jeśli ktoś będzie sklejał tę ciuchcie to niech pamięta, żeby osie kół tocznych obniżyć o jakieś 5 mm – aż do dolnej linii ostojnicy. W przeciwnym razie te mniejsze kółka będą mu “fruwać”. Dodałem odsyłacze do relacji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange