Menu

Lxd2 287 czyli niebieska spalinówka dla najmłodszych.

1 grudnia 2016 - Ciekawostki, Darmowy model, Galeria modelu

Kolega Robert ze Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych (SKPL) od dłuższego czasu suszył mi głowę o jakiś prosty model kartonowy ich flagowej lokomotywy wąskotorowej Lxd2 287. Ten typ spalinowych lokomotyw  jest znany wszystkim miłośnikom wąskich torów, to ta konkretna wyróżnia się ciekawym firmowym malowaniem – podobnie jak Lxd2 303.

14371977_1193141177391607_1767930505_n

Wystarczy wejść na stronę SKPL i zobaczyć jak wygląda na żywo.

Ja postanowiłem zrobić coś arcyprostego w skali H0e, ale z dobrze zrobioną grafiką. Są więc i cienie, i gradacja kolorów i odwzorowane wszelkie pierdułki, ale wszystko upakowane na przytłaczającej liczbie części – w sumie 6 (słownie sześciu) 🙂 Model będzie dostępny jako model darmowy dla dzieciaków na spotkaniach organizowanych przez SKPL.

Tutaj szybkie zdjęcia jak toto wygląda po sklejeniu:

Przepraszam za ich jakość, ale mój Kuba zrobił lokomotywie jazdę testową zanim powtórzyłem sesję zdjęciową, a później nie było co fotografować 😉

Skoro miałem już zrobiony model, to postanowiłem na jego podstawie opracować pierwszą wąskotorówkę dla Mojej Pierwszej Kolejki w skali 1:64. No i po powiększeniu, przerobieniu kilku elementów i dodaniu “firmowego” opisu powstała taka oto lokomotywa:

Wszystko zajmuje w sumie 4 strony A4, w tym 3 z częściami i kawałkiem toru jako podstawka. Jest to pierwszy model wąskotorowy w Naszej kolekcji, ale na pewno nie ostatni. Będziemy sukcesywnie dodawać kolejne wąskotorówki.

2 myśli nt. „Lxd2 287 czyli niebieska spalinówka dla najmłodszych.

Bogdan Bocsan

Hello from Romania, the country mother of L45H, your Lxd2. I tryied to download the pages, but can’t… Can you help me, please? THANK YOU! and MERRY Xmas

Odpowiedz
  • Pingback: Lxd2 z Sochaczewa w S i doczepa Faur ze Zbierska w H0e - czyli mix kolejowo-kartonowy. - Kartonowa kolej

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Udowodnij, że nie jesteś robotem *

    Secured By miniOrange