Menu

Lekko spóźnione adamowe wakacyjno-kolejowe wspominki.

7 września 2019 - Ciekawostki, Inne

Jak już ze 3 tygodnie temu na Naszym profilu na FB wspomniałem, podzielę się z Wami moimi kolejowymi wspominkami z wakacji. Na bieżąco wstawiałem informacje o wycieczkach do Zbierska, Ostrowa czy Pleszewa, ale że jako spędziłem urlop nad Naszym pięknym morzem, więc i tam coś w moich klimatach wypatrzyłem. O dziwo, wszystko w drodze powrotnej do domu 🙂

Najpierw wycieczka po Kołobrzegu. Wiadomo: gofry, rybka, rejs statkiem, molo…. Ale idąc w stronę portu mijaliśmy składnice drewna, a tam przecudnej urody bocznica zaczynająca się potrójna zwrotnicą. Niestety zdjęcia robione telefonem, bo się jakoś aparatu dorobić nie mogę, ale klimat jak najbardziej oddany. Wypatrzyłem też, że na terenie portu torowisko ułożone jest w formie trójkąta, więc sploty torów są przekozackie. Świetny temat na makietę. Dodatkowo zdjęcie z google, pokazujące gdzie zrobiłem swoja fotkę.

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Wracamy. A tu po drodze tablica Białośliwie….. No to postój i szybka rundka i zwiedzanie. Nie licząc resztek ostrowskiej wąskotorówki, to moje pierwsze prawdziwe spotkanie z torem 600mm. Te wagoniki, lokomotywki, cała infrastruktura, która wygląda jak pomniejszona wersja kolei do parku miniatur zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Bardzo mili Panowie ciężko pracujący w hali wagonowni tudzież lokomotywowni pozwolili mi i Kubie wszędzie wejść i zobaczyć, a przede wszystkim nacieszyć się tym miejscem.

No to jedziem dalej, a tu we Wrześni stoi wzorowo wyeksponowana lokomotywa Px48-1748 ze składem dwóch wagonów krytych. Wszystko na kawałku toru, obok peronik, semafor, tablica z nazwą stacji. Brawo za wykonanie, tym bardziej, że i wnętrza lokomotywy i wagonów można podejrzeć przez przeszklone płyty.

Chociaż chwilowo czasu na klejenie brak, to takie spotkania, nawet przypadkowe, z koleją i klimatami takowymi są dla mnie niezwykle inspirujące i niezmiernie mnie cieszące.

Pozdrawiam wszystkich jeszcze wakacyjnie.

Adam

Jedna myśl nt. „Lekko spóźnione adamowe wakacyjno-kolejowe wspominki.

Viking_BB

Hahaha wakacje bez kolei, to nie wakacje. Mam kilka fotek z węzła kolejowego w Tczewie, i jakoś nie mogę się zabrać, za wydłubanie ich z aparatu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange