Menu

Ld21

3 marca 2019 - Galeria modelu, Opis taboru

Po 25 latach jazdy na Ld21 postanowiłem przenieść trochę pracy do domu i postanowiłem zbudować model tej małej lokomotywki, by pokazać wszystkim na czym się śmiga 650 m pod ziemią.

Kilka sółw o Ld21

Lokomotywa górnicza (dołowa) Ld21 była produkowana w latach 70 i 80 XX wieku przez Chorzowski KONSTAL. Zasilana jest prądem stałym o napięciu 250 V. Lokomotywa posiada TRZY hamulce: pneumatyczny, ręczny i elektryczny. Rozwija prędkość 25 km/h i ma masę 10 t.

Zbudowana przeze mnie lokomotywa o numerze 69 pracuje na kopalni KWK Ziemowit.

Kilka słów o modelu

Do budowy wykorzystałem materiały własne plus wiadomości z internetu. Model jest w skali 1;25 i jest waloryzowany poprzez brudzenie i próbę imitacji wżerów na obudowie. Dodałem także kliny z drzewa, lewarek oraz linę.

Zapraszam do małej galerii .

6 myśli nt. „Ld21

Qba

Witaj 🙂
Bardzo ciekawy modelik. Mało takich widzi się na wystawach czy konkursach. Jeśli dobrze pamiętam to chyba taka lokomotywka stoi jako pomnik koło galerii handlowej w Jaworznie 🙂

Odpowiedz
  Irek Hólbuj

  Taka stoi także przy KWK Ziemowit

  Odpowiedz
Talon

Progów brakuje xd

Odpowiedz
  Irek Hólbuj

  No racja cza będzie dorobić

  Odpowiedz
Cuda z papieru

Model fajny, jeszcze jakby był dostępny z lasera w skali 1:25, 1:35, 1:64, 1:87, 1:120 itp. Czy ten model jest początkiem dioramy?

Odpowiedz
  Irek Hólbuj

  Tak model jest początkiem dioramy,będzie jeszcze zbudowany wagonik osobowy plus jakieś jednostki materiałowe całość będzie przedstawiać chodnik transportowy kołowy z całym osprzętem typu trakcja, rury,obudowa oraz kanał ściekowy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange