Menu

Kolejowe modelowanie Wojciecha Beresteckiego

12 listopada 2017 - Modele naszych czytelników

Wielka radość w domu Gucia…

Bardzo mnie cieszy, kiedy nasi czytelnicy piszą do nas atoli, żeby o coś zapytać, pochwalić nas, wskazać błąd, czy po prostu pogadać. Ostatnio napisał do nas pan Wojciech Berestecki. Poprosiliśmy pana Wojciecha, żeby pokazał nam swoje modele i napisał nieco o swoim modelowaniu, i ku naszej uciesze otrzymaliśmy odpowiedź. Pan Wojtek skleja wąskotorówki w skali 1:25. Ma pokaźną półkę z modelami i lata doświadczeń w naszym ukochanym hobby.

Pójdźcie do mnie wszyscy…

Kochani, jeśli macie fotki swoich modeli, to zapraszamy do przesłania ich do nas. Zamieścimy je wraz z opisem na naszej stronie w kategorii “Modele naszych czytelników”. Nie będziemy nikogo oceniać ani krytykować, wszak każdy skleja, jak umie i lubi. Sprawmy, żeby nasz portalik był miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i otwartym 🙂

Pan Wojciech o swoim modelowaniu:

W pierwszej chwili miałem nie odpisywać na Pańską zachętę o przedstawienie swojej historii związanej z modelarstwem, ale w końcu się zdecydowałem, choć nie widzę w niej nic ciekawego, ot modeluję bo lubię i trochę dla wypełnienia pustki na emeryturze.

Moja przygoda z kartoniarstwem zaczęła się bardzo wcześnie, prawie równocześnie z powstaniem “Małego Modelarza”, we wczesnych latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W “Domu Harcerza”, bo takie kiedyś istniały, były różne sekcje i jedna z nich to właśnie modelarska kartoniarska, tam zaczynałem. Później były przerwy jedne dłuższe drugie krótsze i tak to życie się toczy. Nie wiem dlaczego bardzo lubiłem kolej, w młodości często jeździłem jako pasażer kolejką w Białośliwiu i sentyment pozostał. Obecnie jestem już emerytem więc już nie te ręce i oczy dlatego wybrałem skalę 1:25.

Ile modeli skleiłem? na to pytanie nie ma odpowiedzi, bo to jest nie policzalne. Obecna moja kolekcja była sklejana już kilkakrotnie, więc z poprzednimi modelami było podobnie. Najtrudniejsze są do wykonania modele firmy ADW.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się moja przygoda z kartoniarstwem.

Pozdrawiam Wojciech Berestecki.

Oto półki pełne taboru 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange