Menu

Festyn Kolejowy w Parowozowni Jarocin 2018 czyli Adam w kolejowym raju :-)

14 lipca 2018 - Ciekawostki, Impreza kolejowa, Imprezy modelarskie, Inne

Z inicjatywy Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej i jej Szefa Pawła Szymendera 17 czerwca zorganizowano na terenie Muzeum Parowozownia Jarocin kolejny, już 6 Festyn Kolejowy. Jako zapalony modelarz kolejowy i fanatyk kolejnictwa zostałem tam zaproszony, aby pokazać zwiedzającym swoją kolejkę ogrodową i część modeli kartonowych z szynami w tle.

Tutaj na zdjęciu – za zgodą oczywiście – winowajca całego zajścia, mój Kolega, fantastyczny gość i prawdziwy Miłośnik Kolei Paweł:

 

Z wielką radością wziąłem udział w tym wydarzeniu. Na wydzielonym kawałku w hali parowozowni ustawiłem swoją kolejkę w duży tor, gdzie śmigały dwa pociągi. Zainteresowanie dzieciaków – i nie tylko – przerosło moje oczekiwania. Prawie nie miałem czasu oglądać reszty festynu 🙂 Przez bite 6 godzin oba składy śmigały w te i z powrotem ku uciesze oglądających. Z modeli miałem ze sobą Br03-10, platformę z C7P i szynobus wąskotorowy.

Oczywiście pytania: “A czy to z papieru na pewno?”, a na moją twierdzącą odpowiedź kolejne: “A skąd Pan to wie ?” były w standardzie 🙂

Były też tam dwa inne modele z kartonowe Ol49 i wagon CiD. Przepięknie wykonane.

A tutaj zdjęcia pozostałych ekspozycji z którymi dzieliłem przestrzeń hali parowozowni:

 

Mając chwilkę czasu wyrwałem się pozwiedzać:

Na zewnątrz dla dzieciaków śmigała kolejka parkowa z Pecny. Dla starszych i młodszych na torze obok parowozowni przewidziano jazdy ET22 i Freightlinerem, a po wewnętrznym torze i obrotnicy jeździła drezyna ręczna. Do tego statyczna prezentacja na prawdę sporej liczby zgromadzonego tam taboru z Pt47 na czele, do tego pięknie odnowiona TKh5376, skład kolejowy Kolegów z Wrocławia z Gagarinem, który przyciągnął parowozik TKh5353. Wspomniany tanderzak poprowadził pociąg specjalny – wypełniony po brzegi. Do tego wagon szpitalny, karetka wojskowa, samochody w lat mojej młodości, warsztaty dla dzeciaków….

Tutaj linki do filmów na YT (niestety nagrałem je do góry nogami i tylko tam można je oglądać po normalnemu 😉 )

Wyjazd pociągu specjalnego z TKh z tereny Parowozowni KLIK

Fragment makiety kolejowej w skali H0 KLIK

 

Podsumowując – świetna impreza. Pierwszorzędnie zorganizowana, pełna atrakcji, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Wszędzie dookoła całe rodziny zafascynowane kolejnictwem. Fantastycznie się bawiłem i na 100% będę tam za rok.

Serdecznie Wszystkim polecam odwiedzenie tego miejsca, nie tylko przy okazji Festynu, ale tak po prostu, w zwykły dzień. Tabor zgromadzony na zewnątrz jest dostępny “od ręki” , a Paweł przy okazji pracy na terenie Muzeum na pewno otworzy wrota parowozowni, aby zaprezentować co jest wewnątrz.

Pozdrawiam Kolejowo i Modelarsko

Adam

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange