Menu

Dźwig kolejowy Piotra K. – relacja konkursowa

1 marca 2020 - Modele naszych czytelników, Relacja z budowy

Witam. Mam na imię Piotr i postanowiłem kolejny raz wziąć udział w konkursie “Nie dla leniwych”. Co prawda ostatnio miałem bardzo mało czasu i sam nie wiedziałem co miałbym skleić. Trochę myślałem ponieważ, spalinówka już była, elektrowóz już był, wąski tor też i wybór padł na dźwig kolejowy z platformą.  

Gdy już wydrukowałem model to zasiadłem i zacząłem analizować instrukcje i sam model by przy wycinaniu i klejeniu nie popełnić błędów. Najbardziej w modelu zmartwiło mnie wycinanie okręgów w środku części ponieważ to akurat nie jest moja mocna strona, ale to był mały argument, żeby się poddać.  

Samo wycinanie części to była czysta przyjemność i nie było tu żadnego problemu. Na początek zająłem się samym dźwigiem a platformę zostawiłem na koniec, bo gdy wytnie się wszystko na raz bardzo łatwo o popełnienie błędu, o czym sam nieraz się przekonałem, dlatego stosuję się do modelarskiego powiedzenia “Trzy razy przymierzyć, raz przykleić”.   Gdy przyszedł czas klejenia to od razu na mojej twarzy pojawił się uśmiech bo to część budowy, którą lubię najbardziej. Tu również nie było większych problemów i moim zdaniem jak dla mnie było nawet trochę za łatwe.

Ostatnim elementem było zawieszenie haka na ramieniu dźwiga, udało mi się znaleźć plastikowy hak przez który przeplotłem czarną nitkę dzięki czemu dźwig nie ma sztywnego haka. Gdy już skończyłem dźwig przyszedł czas na platformę, tutaj sytuacja dokładnie taka sama jak przy dźwigu, czysta przyjemność.

Gdy skończyłem kleić model postanowiłem go troszkę podrasować, więc zrobiłem waloryzację przy użyciu farb, co prawda nie jest to zrobione najlepiej, ale jest to moja pierwsza waloryzacja przy użyciu farb dlatego lepiej dać mniej i mieć pewność że model się nie zniszczy, niż potem żałować że się dało za dużo.

Moim zdaniem model ten jest odpowiedni dla modelarzy, którzy mają już trochę doświadczenia w klejeniu modeli i nie powinno się zaczynać od takiego modelu, ale każdy modelarz powinien stawiać sobie poprzeczkę trochę wyżej i doskonalić swój talent dlatego wszystkich którzy chcą spróbować modelarstwa gorąco zachęcam ponieważ jest to niesamowita satysfakcja jak się coś sklei, a tym, którzy już modelarstwa spróbowali życzę sił do klejenia modeli i rozwijania talentu, a jak coś nie wychodzi to nie zrażać się, tylko spróbować jeszcze raz. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange