Menu

BCi 29 – zakończenie budowy, galeria końcowa

20 kwietnia 2015 - Galeria modelu, Relacja z budowy

Prace nad wagonem BCi 29 dobiegły końca, ale: po kolei.

Krzesełka w 2 klasie

Krzesełka przedziału 2 klasy powstały z lisktków balsowych – o tym było w cz. 2 relacji. Jednak siedzenia w klasie 2 wymagały zastosowania innej techniki, aby były bardziej podobne do tych z Chabówki. Przeprojektowałem je, skleiłem i pomalowałem czerwoną farbką. Toczone nóżki siedzeń zostały wykonane z wykałaczek oferowanych przez “Jaśka Niezbędniczka” (czy to już lokowanie produktu?). Nad siedzeniami dodałem półki na bagaże wykonane z drucika i kawałka firanki – nie próbujcie tego z firankami wiszącymi aktualnie w oknie, bo zemsta żony/matki/kochanki* dosięgnie Was prędzej, czy później!
————–
* niepotrzebne skreślić

SDC10690

Od lewej: Bateria AAA (chudy paluszek), moja wersja siedzenia, wersja z wycinanki.

SDC10685
Tu jeszcze bez półek na bagaż, ale widać kabel zasilania oświetlenia.

SDC10708
Tutaj już z zamontowanymi półkami na bagaże.

Dach

Dach został onitowany i przyklejony do podsufitki skrywając pod sobą instalację elektryczną oświetlenia. Następnie został pomalowany emalią revella.

Katastrofa

Każdy kiedyś, gdzieś dał ciała. Mnie się to też przytrafiło, na nieszczęście dotyczy to tegoż wagonu. Po kilku godzinach spędzonych na lutowaniu przewodów, układaniu, następnie – po przytknięciu baterii do wyprowadzeń kabla okazało się, że moje oświetlenie działa i “robi efektowność”. Przykleiłem zatem zewnętrzne poszycie dachu, porządnie – a co! Podłączyłem do wyprowadzonego przewodu napięcię, nastąpił błysk, a w okolicach potylicy zakołatała przerażająca myśl: “Za duże napięcie stary durniu!”. Niestety była prorocza. Wagon BCi 29 mam teraz wyposażony w sfajczone LED-y.

Tabliczki

Jako, że zamalowałem części wycinanki, trzeba było odtworzyć oznakowanie PKP, godło oraz oznakowanie klas przedziałów. Wydruk z drukarki kolorowej załatwił sprawę, na wierzch ciut lakieru bezbarwnego – i mamy tabliczki. Te “Dla niepalących” to moja mała złośliwość w stosunku do osobistej żony mej, albowiem biedaczka od kilku lat usilnie rzuca palenie… jakoś tak bezskutecznie.

Wymiary modelu

Długość: 31 cm
Wysokość: 9 cm
Szerokość: 7 cm

Galeria końcowa modelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem *

Secured By miniOrange